Ką verta žinoti prieš perkant sklypą?

Voverės namai 2017-07-04

Ką verta žinoti prieš perkant sklypą savo svajonių namui?

Šiame trumpame straipsnyje/naujienoje apžvelgsime pagrindinius aspektus renkantis sklypą savo namui. Ko reiketų vengti ? Su kokiomis problemomis galite vėliau susidurti ?


Ko prašome iš pardavėjo?

Pardavėjas turėtų pateikti registro išrašą, sklypo kadastrinį planą, detalųjį planą (Jeigu jis buvo rengtas).

Taip pat, gal jau yra sutartis su ESO ir kitomis įmonėmis dėl inžinerinių tinklų įrengimo.

Jeigu pardavėjas sako, kad elektra bus atvesta iki sklypo, jis turėtų pateikti sutarti su ESO, kurioje yra nurodyti terminai, kada darbai bus įvykdyti.

Ką galime padaryti patys?

Visada galite pasitikrinti puslapį www.regia.lt, kuriame yra pateiktos sklypo ribos, ESO elektros ir dujų tinklai. Taip sužinosite kiek toli nuo sklypo yra šios komunikacijos. ESO privatiems klientams kompensuoja 60% tinklų atvedimo kaštų.

Iš centralizuotų įmonių (pvz. Vilniaus Vandenys) tiekiančių vandenį, galite sužinoti kaip toli yra jų tinklai. Nuo to priklauso ar jums reikės jungtis prie centralizuotų tinklų ar daryti vietinį gręžinį ir nuotekas.

Žinant, kur yra komunikacijos, galima pasitikrinti, pasitarti su projektuotojais per kur jas reikės atsivesti. Dažnai tenka gauti savininkų, per kurių sklypus bus vedamos komunikacijos, sutikimus. Tai ilga procedūra, kai kurie žmonės net nesutinka pasirašyti ir t.t.

Kartais komunikacijas tenka tiesti per valstybinę žemę, tokiu atveju reikės Nacionalinės žemės sutikimo. Jį gauti užtrunka apie 1 mėnesį nuo prašymo pateikimo.

Visas šias problemas reikėtų įsivertinti iš karto, tada lengviau vyks visos procedūros, taip pat jau žinosite pagrindines problemas.

Bendrasis planas

Kiekvienas miestas turi pasirengęs bendrąjį miesto planą. Jame galima pamatyti koks yra sklypo užstatymo tankumas/intensyvumas, kiek aukštų galima statyti sklype ir kitus apribojimus.

Pagal tai galima nuspręsti, ar sklype tilps jūsų svajonių namas ir t.t.

Aplinka

Aplinka taip pat labai svarbi. Atkreipkite dėmesį ar aplinkui vystomos statybos, gal yra klojami inžineriniai tinklai, įrenginėjamas kelias. Tokioje vietoje, kaip taisyklė, sklypo kainos vėliau auga ir jūsų nupirktas sklypas nenuvertės, o kaina pakils.

Kas yra detalusis planas?

Detalieji planai seniau buvo daromi norint padalinti sklypus (1 didelį sklypą padalinti į tarkim 6 mažesnius), nustatyti teritorijos užstatymo ribas, tankumą ir intensyvumą, koreaguoti sklypo paskirtį (iš komercinės į gyvenamosios paskirties teritorijas ir pan.). Taip pat jame yra numatomi privažiavimai prie sklypų, vietinių kominukacijų (gręžinių ir pan.) vietos teritorijoje, nurodomi servitutai inžineriniams tinklams.

Kas yra servitutai?

Servitutais yra nustatoma žemės naudojimas, dažniausiai jie būna skirti komunikacijoms bei keliams tiesti. Tai yra žemės „gabalas“ paiimtas iš jūsų sklypo ir atiduotas bendriems kvartalo poreikiams.

Projektavimo įmonė pradžioje, po to sklypo paieškos.

Visada verta pradžioje susirasti architektus/projektavimo įmonę, kurie galėtų pakonsultuoti visais šiais klausimais, nes dažnu atveju, pardavėjai nori kuo greičiau parduoti sklypą, todėl „nupiešia“ gražesnę sklypo situacija, negu yra iš tikro.

Visada rinkites sklypą, kuriame jau yra elektra. Tai supaprastins visus tolimesnius procesus. Vandentieki ir nuotekas visada galėsite pasidaryti vietines, o šildymo sistemų pasirinkimas yra dabar labai didelis (Geoterminis, oras-oras, oras-vanduo ir t.t.), o jų įrengimo kaštai nesiskiria nuo dujinio šildymo.

UAB „Voverės namai“ konsultuoja nemokamai visais šiais klausimais, todėl visada galite kreiptis į mūsų įmonę ir pasitarti su specialistais prieš perkant sklypą.


Daugiau

VOVERĖS NAMAI DALYVAVO LSA PREZIDIUMO POSĖDYJE

Voverės namai 2017-06-05

2017 m. gegužės 31 d. vyko LSA prezidiumo posėdis, kuriame dalyvavo UAB "Voverės namai" atstovai: Vytautas Pocius ir Paulius Alekna.

UAB "Voverės namai" buvo priimti į Lietuvos statybininkų asociaciją.

Posėdžio metu buvo svarstomi aktualiausi statybų sektoriaus, asociacijos iniciatyvų ir veiklos klausimai:

- statybos sektoriaus darbininkų registro sukūrimo iniciatyva;

- nauja Viešųjų pirkimų įstatymo redakcija ir problematika;

- Statybininkų dienos renginio organizavimas;

- naujų narių priėmimas į LSA;

- einamieji klausimai (dėl seminarų poreikio, dėl įgyvendinamų ES projektų ir kt.).

Daugiau info:

http://statybininkai.lt/?id=9203

Daugiau

GRINDŲ RAŠTŲ ISTORIJOS

Pamario medienos grupė 2017-06-02

Natūralus, ekologiškas, ilgaamžis – tai dažniausiai vartojami medžio epitetai. Medis namams suteikia jaukumo, šilumos. Todėl dažnas savo namams renkasi ąžuolines grindis, kurias klijuoja prie šildomų betonuotų grindų pagrindo.

Grindinis šildymas kelia mažiau dulkių nei radiatoriai, taip pat yra ekonomiškesnis. Todėl iškyla klausimas – ar galima naudoti medines grindis ant šildomų grindų pagrindo. Atsakymas – taip, galima.

Ąžuolinės parketlentės yra pagamintos klijuojant beržinę fanerą pagrindui ir ąžuolo lamelę paviršiui. Tokiu būdų užtikrinama gera šiluminė varža ir prabangus bei atsparus paviršius.

Naudojant šią gamybos technologiją yra laimima net du kartus: sumažėja grindu kaina ir išlaikoma ilgaamžė kokybė.  

Tokias grindis geriausia alyvuoti – sugadinus vieną ar kitą ąžuolinių grindų paviršiaus vietą galima tik sugadintą vietą peralyvuoti ir nereikia imtis drastiškų priemonių – nešti lauk baldus ir šlifuoti, kaip tai būdavo daroma su seno tipo lakuotais parketais.

Naudojant aukščiausios kokybės vokišką grindų alyvą “Osmo” yra išgaunamas norimas efektas. Grindys tampa atsparios paviršiaus poveikiui ir išgaunama norima spalva.  

Numačius būsimo interjero viziją, galima sukurti grindis pagal kliento norus. Yra galimybė keisti ąžuolinės parketlentės plotį, ilgį, klojimo būdą. Tarkime, naujo tipo Herringbone ąžuolo parketlentė tinka tiek klasikiniame, tiek moderniame interje

Norėdami išsirinkti sau tinkamas ąžuolines grindis kreipkitės į specialistus, kurie parinks Jums tinkamiausią sprendimą.

“Pamario Medienos Grupė”
Grindų salonai:
Malūno g. 2, Palanga
Bangų g./Gluosnių sk. 2, Klaipėda
Pardavimų vadovas Tadas Rimolaitis
+370 605 92643


Daugiau

Natūralaus vėdinimo sistemos bei kaip jas pagerinti gyvenamosiose patalpose

Intelektuali inžinerija 2017-02-22

Natūralaus vėdinimo sistemos veikimo principas yra neorganizuotas šviežio lauko oro patekimas į patalpas per įvairius langų bei durų plyšius ir nesandarumus, kuris šalinamas per specialiai tam įrengtas vėdinimo šachtas, kurios dažniausiai būna įrengtos virtuvėse bei vonios ir tualeto patalpose. Senos statybos daugiabučiuose, kurie buvo pastatyti iki 1992 metų, natūralaus vėdinimo sistemos buvo projektuojamos atsižvelgiant į tai, jog šiuose pastatuose bus sudėti mediniai langai su šonuose esančiomis orlaidėmis. Tačiau praėjus keliems dešimtmečiams, kurių metu pastoviai kilo energijos kaštai bei tobulėjo statybų technologijos, senus medinius langus pakeitė nauji modernūs plastikiniai langai. Tokių langų sandarumas suprantama yra daug didesnis, todėl šviežio lauko oro patekimas į patalpas dėl infiltracijos taip pat ženkliai sumažėjo.

Sumažėjusią oro kaitą daugiabučių pastatų gyvenamosiose patalpose lemia ne tik didelį sandarumą turintys langai, bet ir natūralaus vėdinimo šachtų būklė. Absoliučioje daugumoje senos statybos daugiabučių (apyktiksliai 4 iš 5) esančios natūralaus vėdinimo šachtos ne tik, kad nėra periodiškai valomos, bet dažniausiai visai nebuvo valytos per visą pastato kelių dešimčių metų gyvavimo laikotarpį. Bėgant laikui šachtos apsineša dulkėmis, apauga voratinkliais ir t.t. Dėl šių priežasčių oro šalinimo šachtų trauka labai sumažėja arba jos visiškai užsikemša. Šiuos minėtus teiginius patvirtina Intelektualios inžinerijos komandos padarytos vėdinimo šachtų nuotraukos.
Paprastai butuose bandoma gelbėtis (paskatinti oro ištraukimą) naudojant buitinius ventiliatorius. Tačiau jeigu vėdinimo šachta yra užteršta, tuomet gali nepadėti net ir minėti ventiliatoriai, nes jų sukeliamo slėgio gali tiesiog nepakakti įveikti užsikimšusios šachtos pasipriešinimui. Be to buitinių ventiliatorių veikimas paprastai būna momentinis, todėl jie neužtikrina pastovios oro apykaitos gyvenamosiose patalpose. Egzistuoja taip pat dažnai pasitaikantis atvejis, kai daugiabučių pastatų butų gyventojai, neturėdami pakankamai žinių, natūralaus vėdinimo kanalus vertina kaip kažkokią nelabai reikalingą statybinę konstrukciją. Dėl šios priežasties oro ištraukimo kanalai būna užaklinami ar užkemšami pačių gyventojų pastangomis.
Taigi, norint gyvenamosiose patalpose pagerinti natūralaus vėdinimo sistemos trauką reikia ne tik užtikrinti šviežio lauko oro patekimo į patalpas galimybę, bet ir pasirūpinti, kad oro šalinimo šachtos nebūtų užterštos bei užaklintos. Vienas pigiausių šviežio lauko oro patekimo į patalpas užtikrinimo būdų - plastikinių langų rėmuose montuojamos automatinės akustinės orlaidės su drėgmės jutikliu, kurios automatiškai atsidaro drėgmei patalpose pakilus aukščiau norminės ribos ir užsidaro patalpoms prasivėdinus. Tokių sklendžių pagrindinis privalumas yra tas, jog jų veikimas yra automatinis, todėl nėra rizikos užmiršti nuolatos vėdininti patalpas. Taip pat šios sklendės yra akustiškai izoliuotos, todėl net ir vėdinant patalpas nesigirdi iš išorės sklindantis triukšmas. Apytiksliai vienos automatinės orlaidės su drėgmės jutikliu kaina su montavimo darbais siekia apie 70-80 eurų .


Daugiau

UAB "Voverės namai" pasirašė sutartį dėl gyvenamojo kvartalo Vilniuje projektavimo ir statybos rangos darbų

Vytautas Pocius 2017-01-16

UAB „Voverės namai“ pasirašė sutartį su UAB „Coreal“ dėl gyvenamojo kvartalo Pilaitėje, Varnės g. Projektavimo, projekto valdymo ir genragos darbų.Kvartalas bus vystomas 16 sklypų, bus suformuota apie 50 butų, kuriu kvadratūrą svyruos nuo 85 – 100 kv.m.

Projekto vystytojas įsipareigojo netik pastatyti namus, tačiau ir sutvarkyti susisiekimo komunikacijas bei išpletoti žaliąją zoną, kurioje numatyta įrengti mini parką su žaidimų aikštelėmis. Bendras būsto plotas – 3800 kv.m. Planuojamas darbų užbaigimas: 2017 m. IV ketvirtis – 2018 m. I ketvirtis.

Daugiau

UAB "Voverės namai" projektuos gyvenamąjį kvartalą Palangoje

Vytautas Pocius 2016-12-04

UAB „Voverės namai“ pasirašė sutartį su UAB „Sorensen invest“ dėl 2 poilsio paskirties pastatų ir 11 gyvenamųjų namų kvartalo projektavimo ir vykdymo priežiūros darbų.

Bendras preliminarus kvartalo projektuojamas plotas – 2300 kv.m. Terminas 4,5 mėnesio. Planuojami du poilsio paskirties pastatai po 800 kv. m., 5 gyvenamieji namai po 60 kv.m. ir 6 gyvenamieji namai po 80 kv.m.

Daugiau

Atliksime darbus Lukiškių tardymo izoliatoriuje

Vytautas Pocius 2016-11-04

UAB „Voverės namai“ pasirašė statybos rangos sutartį su UAB „Atuva“ dėl Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo stogo dalies paprastojo remonto darbų, Lukiškių skg. 6, Vilniuje. Bendras stogo plotas 1090 kv.m. Statybų darbų terminas – 4 mėn.

UAB "Voverės namai" kartu su AB "Lytagra" pasirašė rangos darbų sutartį.

Vytautas Pocius 2016-03-08

UAB „Voverės namai“ kartu su AB „Lytagra“ pasirašė rangos darbų sutartį su ūkininku Tomu Bikulčiumi dėl „Fermos rekonstrukcijos ir įrangos pirkimo“. Darbų atlikimo terminas – 1 metai su visos įrangos pristatymu. Bendras fermos plotas – 2000 kv.m.


Ąžuolo parketlentės Skandinaviškam mąstymui

MB Pamario medienos grupė 2015-07-01

Ąžuolo parketlentės Skandinaviškam mąstymui

Medis – populiauria grindų danga nuo neatmenamų laikų. Nuo seno medinė “asla” buvo trobos akcentas – čia vykdavo šeimos pasitarimai, žaisdavo vaikai, o pakampėje savo eilės laukdavo žieminiai obuoliai. Ilgaainiui buvo suprasta, jog ąžuolas – atspariausia aplinkos poveikiui grindų danga ir jos tapo itin mėgiamos pasiturinčių žmonių namuose.

Pamario Medienos Grupė keičia mąstymą – ąžuolinės grindys nebūtinai turi būti brangios. Tokiam požiūriui pagrindą padėjo mūsų šiauriniai ir vakariniai kaimynai – Skandinavijos šalys.

Iš Skandinavijos į Lietuvą atėjo nauja ąžuolinių grindų supratimo mada – grindys turi būti natūralios, plaukti tiesiai iš gamtos, todėl čia nepriimtinas idealumas (kai grindys lyg laminatas identiškai “švarios”). Gražumas atsiskleidžia tada, kai grindys parodo savo charakterį – šakų dydis ir plotis suteikia minčių vaizduotei apie medį su galingom ir plačiai įsikerojusiom šakom, o medžio tekstūros vingiai byloja apie medžio kamieno storį ir formą. Be “Select”, “Nature” ir “Rustic”, atsiranda nauja bei išraiškinga medienos rūšis: “Extra Rustic”. Čia negalioja jokios taisyklės – grindys pačios nustato savo raštą. Čia nereikia lentų eiliškumo derinimo – kiekviena lenta yra individuali.

Pamario Medienos Grupė prekiauja tik Lietuvoje pagamintomis ąžuolinėmis grindimis. Pagrindinis produktas – dvisluoksnis aukščiausios techninės kokybės parketas, tačiau galime pagaminti ir ąžuolo masyvo grindis.

Ąžuolinė parketlentė sudaryta iš dviejų sluoksnių – viršutinis (dėvimas) – ąžuolo sluoksnis, apatinis – beržo faneruotė. Beržas – itin kokybiškas parketlenčių pagrindas, ypatingai tinka šildomoms grindims. Beržas pagal savo technines charakteristikas stipriai lenkia spygliuočio faneruotę ar spygliuočio klijuotą medieną ir yra nenuginčijamai geresnis parketlentės pagrindas nei OSB plokštės, kurios jau po pirmo šildymo sezono keičia formą ir lanksto pačią parketlentę.

Pamario Medienos Grupė dar kartą patvirtiną faktą, jog ąžuolo grindys nebūtinai turi būti brangios -

rūšiai “Extra Rustic” naudojama šakotesnė ąžuolo žaliava, kuri rinkoje yra pigesnė. Beje, visos gaminamos parketlentės – itin plačios, net 18 cm pločio, tačiau ši techninė detalė neatsispindi kainoje.

“Extra Rustic” ąžuolo parketlentės yra nemokamai dengiamos bet kokios kliento pageidaujamos spalvos ekologiška sėmenų alyva – taigi tokios plačios ir nemokamai alyvuotos parketlentės kaina – vos 32 EUR/m2.

Pamario Medienos Grupės konsultantai pasiryžę patarti kiekvienam klientui ir atsižvelgiant į jo poreikius, interjerą pasiūlyti geriausią ir protingiausią sprendimą.


PAMARIO MEDIENOS GRUPĖ

www.pamariomediena.lt

Malūno g. 2, Palanga

+370 605 92643

Daugiau